Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Grįžimo į Lietuvą galimybės žiemos šventėms

Per gražiausias žiemos šventes kiekvienas norime būti su savo šeima, artimaisiais. Tikime, kad daugeliui kyla klausimų kaip šiemet planuoti keliones, kai skrydžių  yra mažiau nei įprastai, o keltų linijos dėl ribojimų ir nenumatytų aplinkybių retina vykdomų plaukimų skaičių. Šventinis laikotarpis – vienas intensyviausių kelionių periodų, o ypatingai šiemet, todėl jam ruoštis reikia iš anksto. 

Estravel komanda dalinasi informacija, kuri bus aktuali ne tik išvykusiems iš Lietuvos ir norintiems per žiemos šventes grįžti, bet ir tiems, kurie planuoja artimuosius aplankyti užsienio šalyse. Kokios grįžimo į Lietuvą žiemos šventėms galimybės yra dabar ir kokie nauji maršrutai numatomi jau gruodžio mėnesį? Kad Jūsų kelionės būtų ne tik sklandžios, bet ir saugios, pateiksime ir keliavimo bei saviizoliacijos taisykles, galiojančias žemiau pateiktose šalyse.

Jungtinė Karalystė

Nors Jungtinėje Karalystėje šiuo metu paskelbtas karantinas, girdime optimistines prognozes, kad karantinas šalyje bus nutrauktas jau gruodžio 3 d. garsusis Big Benas, Londonas

Keleiviams iš Jungtinės Karalystės grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą taikomi daliniai apribojimai. Tai reiškia, kad neigiamą COVID-19 testą arba izoliuotis 10 d. atvykstant į Lietuvą turi tik keliaujantys iš Škotijos, Velso ar Šiaurės Airijos. Grįžtant į Lietuvą į iš Anglijos oro uostų jokie suvaržymai netaikomi. Planuojantiems keliauti į Jungtinę Karalystę, visi atvykstantys turi izoliuotis 14 dienų. 

Tiesioginiais skrydžių reisais šiuo metu pasiekiami tik Londono oro uostai. Skrydžiai iš Vilniaus vykdomi į London City ir Stansed oro uostus, o iš Kauno – į Lutono oro uostą. 

Gruodžio antroje pusėje numatoma atnaujinti skrydžius dar į 7 Jungtinės Karalystės miestus:

 • Birmingemą;
 • Belfastą;
 • Bristolį;
 • Donkasterį;
 • Edinburgą;
 • Liverpulį; 
 • Lydsą.

Airija

Tiesioginiai skrydžiai šiuo metu yra vykdomi tik tarp Kauno ir Dublino oro uostų. Nuo gruodžio 19 d., 2 kartus per savaitę yra numatomi skrydžiai tarp Vilniaus ir Dublino. 

Keliaujantys į Airiją turėtų žinoti, kad nuvykus privaloma 14 d. izoliacija. Atvykstantiems iš Airijos į Lietuvą – apribojimai netaikomi (nei izoliacija, nei neigiamas COVID-19 testas).

Ispanija

Šiuo metu tarp Lietuvos ir Ispanijos tiesioginiai skrydžiai nėra vykdomi. Tačiau gera žinia, kad nuo gruodžio 19 d., šeštadieniais, lėktuvai kils iš Kauno į Alikantės oro uostą. 

Šventiniu periodu, nuo gruodžio 18 iki sausio 8 d. planuojama atnaujinti skrydžius iš Barselonos į Vilnių, 2 kartus per savaitę. 

Atvykstantiems į Lietuvą iš Ispanijos jokie apribojimai nėra taikomi, tačiau keleiviams, skrendantiems į Ispaniją ar jai priklausančias Kanarų salas, norint išvengti saviizoliacijos, privaloma turėti neigiamą COVID-19 testą, kuris turi būti atliktas ne seniau kaip prieš 72 val. 

Vokietija

Oro transportu šiuo metu iš Lietuvos pasiekiami didieji šalies miestai – Frankfurtas ir Berlynas. Gruodžio mėnesį planuojama atnaujinti skrydžius į Miuncheną ir Dortmundą iš Lietuvos. Planuojantys kelionę po švenčių, nuo sausio mėn., lėktuvu galės pasiekti ir šiaurinę Vokietijos dalį – Hamburgą.

Planuojantiems kelionę į Vokietiją rekomenduojame atkreipti dėmesį, kad atvykus į Vokietiją reikia atlikti saviizoliaciją. Saviizoliaciją galima sutrumpinti ne anksčiau kaip po 5 izoliacijos dienų atlikus COVID-19 testą ir gavus neigiamą rezultatą. Nutarusiems vykti į Vokietiją iš Lietuvos automobiliu, papildomi apribojimai kertant tranzitines šalis netaikomi. 

Keliaujantiems į/iš Vokietijos, skrydžiams gali būti puikios alternatyvos – kelionės keltais. Norintiems iš Vokietijos grįžti į Lietuvą (arba atvirkščiai) pravers keltų bilietai maršrutu Klaipėda-Kylis ar Kylis-Klaipėda. Keltų bilietus galite užsakyti internetu, oficialioje Estravel keltų bilietų rezervacijos sistemoje

Norvegija

Kruizinė kelionė po gražiausius Norvegijos fiordus

Keliaujantiems į Norvegiją iš Lietuvos privaloma 10 dienų saviizoliacija ir neigiamas COVID-19 testas. Keliaujant iš Norvegijos į Lietuvą, jokie ribojimai netaikomi, saviizoliacija ir COVID-19 testas nėra privalomi. 

Gruodžio mėnesį iš Lietuvos į Norvegiją keleiviai galės vykti  skrydžiais į šiuos oro uostus: 

 • Oslo;
 • Bergeno;
 • Stavangerio;
 • Alesundo;
 • Trondheimo.

Vykstantys į Norvegiją automobiliu, tranzitu gali kirsti Latviją, Estiją, Suomiją ar Švediją be apribojimų. Būtina su savimi turėti kelionės tikslą patvirtinančius dokumentus.

Suomija 

Keliaujantys į Suomiją ne darbo tikslais turi atlikti saviizoliaciją, kuri gali būti sutrumpinta po 72 val. saviizooliacijos gavus neigiamą COVID-19 testo atsakymą. Vykstantiems iš Suomijos į Lietuvą jokie apribojimai netaikomi.

Nusprendusiems keliauti į Suomiją iš Lietuvos automobiliu (ar atvirkščiai) rekomenduojame jau dabar pasirūpinti keltų bilietais atitinkamu maršrutu: Talinas-Helsinkis arba Helsinkis-Talinas. Šis maršrutas labai populiarus, o plaukimų skaičius – sumažintas, todėl laisvos vietos laivuose greitai pildosi, o kainos – kyla. Keltų bilietus galite užsakyti internetu, oficialioje Estravel keltų bilietų rezervacijos sistemoje

Švedija

Tiek nuvykus į Švediją, tiek grįžus iš jos į Lietuvą, jokie apribojimai kelionėms netaikomi. Tačiau pasiekti Švediją šiuo metu išlieka gana sudėtinga – dėl viruso prevencijos sumažėjo keltų plaukimų skaičiai. Ypatingai tai jaučiasi užsakant bilietus šventiniam laikotarpiui.  Keltų bilietus iš Švedijos ir atgal galite užsakyti internetu, oficialioje Estravel keltų bilietų rezervacijos sistemoje

Susisiekimas su Švedija turėtų palengvėti gruodžio viduryje – nuo gruodžio 12 d. planuojami tiesioginiai skrydžiai į Stokholmo Skavsta oro uostą. Iki šio laiko, keliones į Švediją ar atgal reikėtų planuoti su persėdimais. Dėl patogiausių skrydžių variantų iš Lietuvos į Švediją (ar atvirkščiai) – teiraukitės Estravel kelionių konsultantų. 

Svarbu žinoti! Jeigu šalis, į kurią keliaujama iš Švedijos, keleivių reikalauja neigiamo COVID-19 testo, Švedijos oro uostuose galima atlikti šį testą ir gauti atsakymo pažymą. Norint atlikti testą oro uoste, būtina iš anksto rezervuoti sau vietą paspaudus čia

Daugiau naudingų Estravel patarimų planuojantiems keliones

Besidomintiems kelionių naujienomis rekomenduojame sekti Estravel blogą. Jame nuolat pateikiame aktualią ir naujausią kelionių informaciją. Žemiau – keletas naudingų nuorodų: 

Šios žiemos šventės bus kitokios, nes norintiems grįžti į Lietuvą galimybių yra mažiau. Tačiau jų tikrai yra. Skrydžių ir keltų bilietus rekomenduojame užsakinėti jau dabar, kad prieš šventes piniginė per daug nesuplonėtų ir kelionės laikai bei maršrutai būtų patogiausi. 

Dėl visų kelionių planavimo, skrydžių, keltų bilietų užsakymo drąsiai kviečiame kreiptis į Estravel komandą el. paštu keliones@estravel.lt arba tel. nr. +370 5 212 58 05. 

Parašykite komentarą

Daugiau naudingų Estravel kelionių patarimų: