Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Slidinėjimo kelionės: ką reikia žinoti slidžių entuziastams?

Pandemija pakeitė ne tik keliautojų įpročius, bet ir viešbučių, aviakompanijų ir kitų turizmo paslaugų teikėjų veiklą. Ne išimtis ir slidinėjimo regionai Europoje – artėjantis slidinėjimo kelionių sezonas tikrai bus kitoks. Kokie slidinėjimo kurortai veikia? Kokius higienos ir saugumo reikalavimus jie įgyvendina? Kokią slidinėjimo kelionę rinktis? Paruošėme vertingų patarimų ir atsakymų į šiuos klausimus. 

Kokie slidinėjimo regionai laukia keliautojų? 

Apie žiemos keliones išsamų interviu DELFI portalui davė Estravel vadovė Žydrė. Ji pasidalino informacija apie slidinėjimo kurortus kurie planuoja priimti keliautojus. 

Slidinėjimo kurortai atsidarys lapkričio pabaigoje, jie planuoja priimti turistus, bet viskas dar gali pasikeisti. Kol kas vienintelis Lombardijos regionas uždarytas, judėjimas draudžiamas, todėl ten slidinėjimo sezonas šiemet nevyks. Šveicarija dėl didelio susirgimų skaičiaus atidėjo atidarymą iki lapkričio 24 dienos.” – sako Žydrė.

Kokie saugumo reikalavimai įgyvendinami slidinejimo regionuose? 

Žydrė interviu DELFI metu atviravo apie įgyvendinamus saugumo ir higienos reikalavimus slidžių entuziastų pamėgtuose kurortuose: Slidinėjimo kurortuose įdiegti visi reikalavimai – rankų dezinfekcija, atstumų laikymasis, ribojamas turistų skaičius, ne visiems viešbučiams leista atsidaryti.”. 

Estravel kelionių konsultantai taip pat dalinasi su Jumis detalesne informacija, kokius saugumo ir higienos reikalavimus įgyvendina populiariausi slidinėjimo regionai tarp mūsų klientų. 

Suomija

Suomijoje keliautojų prašoma dėvėti apsaugines kaukes viešose vietose (pvz.: parduotuvėse, kavinėse kol neužsisakoma maisto ir kt.) bei visose vietose, kur sunku išlaikyti saugų fizinį atstumą nuo kitų keliautojų. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į rankų higien, laikytis nustatyto saugaus kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Plačiau apie higienos ir saugumo reikalavimus slidinėjimo kurortuose Suomijoje skaitykite čia.

Prancūzija 

Prancūzijos Alpių slidinėjimo kurortuose visiems nuo 11 metų amžiaus asmenims privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Kaukė būtina tiek slidinėjimo kurortų teritorijose, tiek viešajame transporte, tiek keltuvuose, įrangos nuomos punktuose, slidinėjimo mokyklose, apgyvendinimo įstaigose. Kaukės dėvėjimo taisyklės iš esmės tokios pačios kaip Lietuvoje. 

Daug dėmesio skiriama įrangos (nuomotoms slidėms bei aprangoms, keltuvams ir kt.) bei įvairių apgyvendinimo ir laisvalaikio patalpų dezinfekcijai. 

Šveicarija

Šveicarijos slidinėjimo kurortai taip pat laukia keliautojų panašiomis sąlygomis kaip Prancūzijoje. vz.: Šveicarijos keturių slėnių kurortasVerbier” keliautojams atsidaro vienas pirmųjų, neatsilieka ir Zermato kurortas. Visų prašoma išlaikyti saugų 1-2 metrų atstumą laukiant eilėse prie keltuvų ir kitose vietose. Kurortų svečių taip pat prašoma reguliariai plauti rankas, vengti tiesioginio kontakto su kitais keliautojais. Apsauginė veido kaukė būtina visiems, vyresniems nei 12 metų. 

Restoranuose ir kavinėse prie vieno staliuko leidžiama sėdėti tik 4 asmenims, restoranų darbo laikas ribojamas iki 22 val. Neveikia pramogų vietos (kinas, muziejus ir kt.)

Plačiau apie saugumo reikalavimus įvairiuose Šveicarijos ir Prancūzijos slidinėjimo kurortuose – skaitykite čia.

Italija

Italijoje vienas populiariausių kurortų slidinėjimo kelionėms – Livinjo. Livinjo kurorte visiems slidinėjimo ir žiemos pramogų entuziastams nuo 6 metų amžiaus būtina dėvėti apsaugines veido kaukes tiek vidaus patalpose, tiek lauke, tiek viešajame transporte. Apsaugines kaukes dėvi visas aptarnaujantis personalas. 

Visų keliautojų prašoma laikytis mažiausiai metro atstumo tarpusavyje, nuolat plauti rankas, dezinfekuoti rankas. Parduotuvėse, apgyvendinimo įstaigose visiems darbuotojams matuojama kūno temperatūra. Įeinant į restoranus taip pat matuojama temperatūra ir lankytojams.

Plačiau apie saugumo reikalavimus Italijos slidinėjimo kurortuose – skaitykite čia.

Kokias slidinėjimo keliones rekomenduoja rinktis Estravel?

Estravel vadovė Žydrė interviu DELFI metu  pasidalino rekomendacija, kad šį slidinėjimo sezoną nereikėtų rinktis pačių pigiausių svečių namų, nes tikrai ne visuose juose yra užtikrinamas saugus atstumas tarp gyventojų. Žemiau pateikiame kelis slidinėjimo kelionių variantus, kuriuose žiemiškos pramogos ir apgyvendinimo paslaugos bus tikrai kokybiškos. 

Laplandija – norintiems kuo daugiau žiemiškų pramogų

Suomija šiemet gali tapti ne tik Kalėdų, bet ir slidinėjimo bei kitų žiemos malonumų kryptimi „numeris vienas“, nors šiuo metu į Suomiją atvykstantys lietuviai privalo turėti neigiamą koronaviruso testą, tuomet tris dienas izoliuotis, po 72 val. vėl atlikti testą ir tik gavus neigiamą atsakymą nevaržomai atostogauti.” – taip apie Laplandiją interviu DELFI portalui atsiliepia Žydrė, pati su šeima atostogavusi Laplandijoje. 

Ekspertė Laplandiją rekomenduoja rinktis tiems, kurie nori išbandyti kuo daugiau žiemos pramogų ir keliauja su šeima. Čia pramogų gausu: žygiai sniego batais, haskių arba elnių safariai, pramogos su sniegomobiliais. Slidinėjimo entuziastams pavasarį Laplandijoje tai pat idealu – natūralus sniegas čia išsilaiko iki balandžio pradžios, dienos ilgesnės nei Lietuvoje, . vakarais daugelis slidinėjimo trasų apšviestos. Slidinėjimo atostogos su šeima ar draugų kompanija kovo antroje pusėje yra didžiulis malonumas.

Šiemet Suomijoje rekomenduojame rinktis 2–3 savaičių atostogas arba darbostogas, nes ten, palyginti su kitais slidinėjimo kurortais, tikrai labai daug aktyvių veiklų gryname ore, todėl savaitės trukmės atostogų nepakaktų. Sniegaeigiai, sniego dviračiai, ledo žūklė ir kitos pramogos veiks ir šiemet.” – įžvalgomis dalinasi Žydrė.

Prancūzija – ieškantiems patogaus ekonomiško varianto

Ieškantiems patogaus, sąlyginai nebrangus slidinėjimo kelionės varianto Estravel rekomenduoja rinktis Prancūzijos kurortus. La Plagne – vienas populiariausių slidinėjimo kurortų Prancūzijoje. La Plagne susideda iš dešimties kalnų kaimelių, iš kurių septyni yra pagrindiniai, skirti slidinėjimui. Tai idealus pasirinkimas tiek aktyvioms šeimos atostogoms, tiek patyrusiems kalnų slidinėjimo fanams. Tiesioginis skrydis, kokybiški apartamentai ir puikios slidinėjimo trasos – jei ieškote tik to, šis kelionės pasiūlymas tikrai Jums. Šiam atostogų variantui galioja “Covid pauzės” draudimas, kuris leidžia perkelti kelionę į kitą datą susirgus COVID-19 prieš kelionę.

Šveicarija – norintiems itin kokybiškų trasų ir aukšto lygio aptarnavimo 

Keliaukite patirti žiemos pasakos į Šveicarijos kalnų kurortą, Sankt Moricą. Išbandykite Šveicarijos Alpių kalnų trasas ir pasinerkite į pramogų gausą  bei kokybišką poilsį Club Med viešbutyje, kuriame „viskas įskaičiuota“ sąvoka įgauna kitokią reikšmę. Kas yra Club Med? Tai aukštos klasės poilsio ir slidinėjimo kompleksų tinklas, kuriame Jūsų komfortu bus pasirūpinta nuo atostogų pradžios iki pabaigos. Čia Jūsų laukia gardus gurmaniškas maistas, nemokamas slidinėjimo pasas (ski-pass) visame slidinėjimo regione, slidinėjimo pramogos, aktyvios pramogos, gyvos muzikos koncertai, profesionalus vaikų ir  jaunimo užimtumas bei poilsis SPA centruose. Leiskitės į nuostabias slidinėjimo atostogas Šveicarijoje ir mėgaukitės prabangiu poilsiu už protingą kainą.

Pasirūpinsime ir visais draudimais

Primename, kad keliaujant dabar tiesiog būtina pasirūpinti kelionės draudimu. „Šiuo metu keliaujant draudimas yra svarbus aspektas. Kiekvienam, perkančiam brangesnę kelionę, visada siūlome įsigyti skrydžio bilietų, viešbučio atšaukimo draudimą, nes pats turistas gali susirgti arba jo šeimoje gali būti nenumatytų atvejų.. eigu dėl sienų uždarymo  išvis nebus galima nuvykti, kelionių organizatorius grąžins 100 proc. sumokėtos sumos, bet jei žmogus suserga ar nusprendžia nevykti į kelionę dėl asmeninių priežasčių ir yra apdraudęs kelionę, gali susigrąžinti 80–90 proc.“, – sako Ž. Gavelienė.

Jeigu norite su kelione užsakyti ir draudimą – drąsiai kreipkitės į Estravel kelionių konsultantus, kurie pasirūpins geriausiu draudimo variantu pagal Jūsų poreikius. 

Parašykite komentarą

Daugiau slidinėjimo pasiūlymų: