Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Sienų atidarymas: kokios šalys ir kada atsiveria keliautojams?

Atnaujinta 06.04

Koronavirusas privertė pasaulį uždaryti sienas, tačiau džiugu, kad pamažu šalių sienos vėl atveriamos ne tik būtinosioms repatriacijos ar verslo kelionėms, bet ir keliautojams, pasiilgusiems pažinimo džiaugsmo. 

Dar gegužės mėn. Baltijos šalys atvėrė savo “kelionių burbulą”, o dabar stebime pasaulį sekantį šiuo pavyzdžiu. Kokios šalys ir kada atveria sienas keliautojams? Viskas ką reikia žinoti – Estravel kelionių bloge. Informaciją apie valstybių sienų atidarymą šiame įraše nuolat atnaujinsime.

Lietuvių laukia nuo Šalys Saviizoliacija nuvykus Saviizoliacija grįžus į LT
Gegužės 14 d. Estija Neprivaloma Neprivaloma
Latvija
Gegužės 26 d. Slovėnija Neprivaloma, jei 14 d. prieš kelionę nebuvote išvykę iš ES/Šengeno zonos
Gegužės 28 d. Kroatija Neprivaloma
Birželio 1 d. Bulgarija Privaloma
Graikija Neprivaloma
Juodkalnija Privaloma
Birželio 3 d. Italija
Birželio 9 d. Kipras Neprivaloma, jei turite pažymą apie neigiamą COVID-19 testo rezultatą
Birželio 15 d. Čekija
Islandija
Liepos 1 d. Gruzija Privaloma Privaloma

GEGUŽĖS MĖN.

LIETUVA, LATVIJA, ESTIJA
“Travel bubble” nuo gegužės 14 d. 

Pasaulį apskriejusi žinia apie Baltijos šalių “kelionių burbulą” pradžiugino lietuvius. Nuo gegužės 14 d., Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai gali laisvai keliauti Baltijos šalyse be privalomos saviizoliacijos. Taip pat tarp Baltijos šalių jau atnaujinta dalis skrydžių bei kelionių autobusais

Pasiilgusiems kelionių ir norintiems kuo greičiau keliauti pažinti tiek Lietuvos, tiek Latvijos ir Estijos, paruošėme puikių kelionių po Baltijos šalis programų, taip pat įdomių savaitgalio kelionių pasiūlymų bei nuostabių kelionių automobiliu maršrutų. Išsirinkę artimiausią širdžiai kelionę, drąsiai užsakykite jas Estravel kelionių agentūroje. 

KROATIJA
Sienos atidaromos gegužės 28 d. 

Kroatijos premjeras A. Plenkovic paskelbė, kad Kroatija pilnai atveria savo sienas 10 šalių piliečiams: Lietuvos, Slovėnijos, Vengrijos, Austrijos, Čekijos, Slovakijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos. 

BIRŽELIO MĖN.

GRAIKIJA
Sienos atidaromos birželio 1 d. 

Viena populiariausių vasaros atostogų krypčių tarp lietuvių, Graikija, sienas keliautojams atveria jau birželio 1 d. Pagal oficialų Graikijos Turizmo ministro H. Theoharis pranešimą, Graikijos sienų atidarymo procesas vyks keliais etapais. 

Nors keliautojams sienos atsidaro nuo birželio 15 d., šalis jau nuo gegužės 25 d. atnaujino susisiekimą su salomis, atnaujino leidimus plaukioti jachtomis bei dalį vidinių skrydžių. Taip pat jau veikia maitinimo paslaugas teikiančios įmonės. 

I etapas, nuo birželio 15 d.

  • Atnaujinamas visų apgyvendinimo paslaugų teikimas;
  • per tarptautinį Atėnų oro uostą atnaujinamas susisiekimas su ES šalimis ir kitomis valstybėmis, kurios, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius, bus pripažintos saugiomis. (galutinis “saugių” valstybių sąrašas bus paskelbtas gegužės pabaigoje – juo pasidalinsime šiame blogo įraše).

II etapas, nuo liepos 1 d.

  • Atnaujinamas susisiekimas oro transportu su likusiomis šalimis (išskyrus šalis su prastais epidemiologiniais rodikliais, kurios laikomos nesaugiomis);
  • Tarptautiniai skrydžiai bus pradėti vykdyti į mažesnius žemyninės Graikijos oro uostus ir šalies salas. 

III etapas, nuo liepos 15 d.

  • Atnaujinamas susisiekimas su visomis šalimis;
  • Iš „saugių” valstybių atvykstantiems turistams nereikia laikytis saviizoliacijos taisyklės bei nereikia pateikti pažymos, kad keliautojas neserga COVID-19. Tačiau keliautojai, pasirinktinai, gali būti testuojami atvykę į Graikiją ar apgyvendinimo įstaigose.

Kasmet grįžtate atostogų į šią šalį? O galbūt visuomet svajojote suplanuoti kelionę į Graikiją? Tuomet rekomenduojame planuoti poilsį Graikijoje pasirenkant puikų atostogų pasiūlymą iš Estravel kelionių kolekcijos!  

BULGARIJA
Sienos atidaromos birželio 1 d.

Bulgarija atverė keliautojams savo sienas nuo birželio 1 d. Į šalį gali atvykti 29 šalių piliečiai, kurių tarpe – Lietuva, Latvija ir Estija. Grįžus į Lietuvą iš Bulgarijos, nereikės ir privalomos 14 d. saviizoliacijos.

JUODKALNIJA
Sienos atidaromos birželio 1 d.

Juodkalnija tai pat nuo birželio 1 d. atidaro sienas. Į šalį gali atvykti piliečiai iš 130 šalių.  Atvykstantiems keliautojams nereikalaujama tirtis dėl koronaviruso ir saviizoliuotis.

ITALIJA
Sienos atidaromos birželio 3 d.

Italija vėl atveria keliautojams savo sienas nuo birželio 3 d. Tiesa, šalis atveria sienas kol kas tik keliautojams iš Europos Sąjungos šalių. Atvykę keliautojai galės keliauti šalyje be privalomos saviizoliacijos ir papildomų koronaviruso testų, tačiau informuojama, kad lankytinose vietose galios šiek tiek griežtesni nei ankščiau tvarkos reikalavimai.

KIPRAS
Sienos atidaromos birželio 9 d. 

Kelionės į Kiprą vėl bus galimos nuo birželio 9 d., tačiau lietuvius (ir dar 12 Europos šalių piliečius) Kipras įsileidžia tik nuo birželio 20 d. 

Svarbu  žinoti, kad atvykstantys į Kiprą keliautojai turės pateikti pažymą apie neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Toks tyrimas turės būti atliktas sertifikuotoje laboratorijoje, ne anksčiau kaip 72 val. prieš skrydį. 

Nuo birželio 20 d. keliautojams pažymos apie neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą nebereikės. 

ISLANDIJA
Sienos atidaromos birželio 15 d.

Birželio 15 d. Islandija atveria savo sienas visiems keliautojams. Norintys, atskridę į Islandijos Keflaviko oro uostą, galės pasidaryti koronaviruso testą. Jeigu keliautojas su savimi jau atsiveža pažymą, patvirtinančią, kad jis neserga COVID-19, tuomet keliautojui nebus privalomas karantinas. 

Svarbu žinoti, kad visų keliautojų, atvykusių į Islandiją bus prašoma atsisiųsti specialią mobilią programėlę. Jos tikslas – atsekti turisto kelią, tokiu atveju, jei jam būtų patvirtintas koronaviruso atvejis. 

LIEPOS MĖN.

GRUZIJA
Sienos atidaromos liepos 1 d. 

Svetingumu garsėjanti Gruzija visiems keliautojams atidaro šalies sienas jau nuo liepos 1 d. Atvykstantiems į Gruziją keliautojams nereikia laikytis privalomos saviizoliacijos. 

Keliautojams primename, kad turime parengę Jums puikias pažintinių kelionių į Gruziją programas – daugybė įdomybių, aktyvus poilsis, patraukli kaina ir nepamirštami įspūdžiai laukia Jūsų!

Primename, kad šiai dienai URM rekomendacijos vis dar yra susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, tačiau neabejojame, kad švelnėjant karantinui ir atsidarant šalių sienoms, URM rekomendacijas atnaujins.
Norite užsakyti ar suplanuoti ateities kelionę į šias šalis? O galbūt norite pasitarti ir išgirsti rekomendacijų iš patirties? Drąsiai kreipkitės į Estravel kelionių konsultantus, kurie Jums padėti pasiruošę visu 120%! 

O tuos, kurie nori nuolat jausti kelionių pasaulio pulsą – kviečiame sekti karščiausias kelionių naujienas, geriausius atostogų pasiūlymus ir kelionių patarimus Estravel Facebook (čia keliautojų bendruomenė didesnė nei 20 000!), Instagram bei LinkedIn paskyrose. 

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali būti aktualūs kiti Estravel blogo įrašai: