Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Ką verta žinoti keliautojams, keliavusiems po koronaviruso paliestas zonas?

Kalbos apie koronavirusą netyla – naujus atvejus kasdien fiksuoja ne tik Europa, bet ir aplink Kiniją esančios, keliautojų pamėgtos šalys, tokios kaip Japonija, Pietų Korėja, Singapūras. Dėl keliautojų saugumo, daugelis pasaulio šalių, turistams, atvykstantiems iš koronaviruso paliestų zonų, įsivedė specialius reikalavimus ir rekomendacijas – visa tai apibendrino Tarptautinė oro vežėjų asociacija IATA. Ši informacija bus naudinga tiems, kurie neseniai lankėsi tokiose šalyse kaip Italija, Kinija, Pietų Korėja ir kitose, kuriuose fiksuota tūkstančiai koronaviruso atvejų. 

Kokios šalys paskelbusios specialias sąlygas atvykstantiems iš koronaviruso paliestų zonų? 

IATA parengtame dokumente yra daugiau kaip 70 šalių, kurios paskelbusios specialius reikalavimus ir taisykles keliautojams, atvykstantiems iš koronaviruso paliestų zonų. Tarp minimų šalių: Turkija, JAV, Egiptas, Jordanija, Maldyvai, Jamaika ir daugelis kitų. Norėdami būti tikri, kad turite visus reikalingus dokumentus kelionėms – prieš planunojant kelionę rekomenduojame susipažinti su šiuo IATA dokumentu. Šį sąrašą (anglų k.) galite rasti paspaudę čia

Kodėl verta kliautis IATA rekomendacijomis? 

IATA – tarptautinė nevyriausybinė oro bendrovių ir transporto asociacija, vienijanti daugiau kaip 230 aviakompanijų. Šiuo metu asociacija veikia ~150 šalių. IATA yra ta organizacija, kuri ruošia ir tvirtina visas aviacijos taisykles ir nuostatas, sprendžia skrydžių saugumo klausimus, todėl šios asociacijos rekomendacijos – labai vertinamos visame pasaulyje. Keliautojams taip pat norime priminti, kad Estravel kelionių agentūra taip pat yra akredituota IATA organizacijos – tai tik dar kartą įrodo mūsų patikimumą ir aukščiausių standartų įgyvendinimą. 

Norintiems pamiršti koronaviruso pavojus ir drąsiai planuoti keliones – visuomet rekomenduojame kreiptis į Estravel kelionių konsultantus, kuriems Jūsų norai, poreikiai ir kokybiškos bei atsakingos svajonių kelionės – aukščiausias prioritetas. Planuodami kelionę, būtinai patarsime, kaip sumažinti rizikas, jei kelionės planai keistųsi. Norėdami užsakyti keliones – kreipkitės nurodytais kontaktais.

 

Atnaujintos atvykimo į šalis sąlygos

Dėl koronaviruso grėsmės šalys atnaujina įvažiavimo į jas taisykles. Šie pakeitimai – ypač aktualūs įsigijusiems keliones iš jų organizatoriaus „Novaturas“:

EGIPTAS. (Atnaujinta 03 06)

Keliautojų, kurie lankėsi Bahreine, Kinijoje, Taivane, Prancūzijoje, Vokietijoje, Honkonge, Irane, Irake, Italijoje, Japonijoje, Korėjoje, Kuveite, Makao, Malaizijoje, Singapūre, Šveicarijoje, Ispanijoje, Tailande ar Vietname, atvykus į Egiptą bus tikrinama sveikata. Šie keleiviai papildomai oro uoste turės:

a) Užpildyti sveikatos kortelę „Health Observation Card“ (jos bus dalinamos Egipto oro uoste).

b) Jų sveikata gali būti dar kartą patikrinta 14 dienų laikotarpiu.

TURKIJA. (Atnaujinta 03 02)

  • Keleiviai, kurie 14 dienų laikotarpiu lankėsi Kinijoje, Irane, Irake, Italijoje ar Korėjoje nebus įleidžiami į šalį.

VIETNAMAS.(Atnaujinta 03 02)

  • Keleiviai, kurie 14 dienų laikotarpiu lankėsi Kinijoje, nebus įleidžiami į šalį.
  • Keleiviai, kurie 14 dienų laikotarpiu lankėsi Korėjoje bus karantinuojami.
  • Keleiviai, kurie 14 dienų laikotarpiu lankėsi Irane ar Italijoje, bus kanatinuojami dviem savaitėms.

SEIŠELIAI. (Atnaujinta 02 26)

  • Keleiviai, kurie 14 dienų laikotarpiu lankėsi Kinijoje, Honkonge, Irane, Italijoje, Korėjoje, Makao, nebus įleidžiami į šalį.
  • Keleiviai, kurie yra Kinijos, Honkongo, Irano, Italijos, Korėjos ar Makao piliečiai, nebus įleidžiami į šalį.

Planuokite svajonių keliones: