Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Reikalavimai keliaujant į tolimas šalis

Atnaujinta vasario 22 d.

Keliautojai pamažu pripranta prie naujos keliavimo realybės ir naujų taisyklių atvykstant ar grįžtant iš įvairių šalių Europoje. Kad suorientuotume keliautojus apie naujausias keliavimo tvarkas Europoje, esame paruošę nuolatos atnaujinamą atmintinę, tačiau įsibėgėjant žiemai žinome, kad populiariausiomis atostogų kryptimis tampa egzotiškos ir tolimos, kaip, kad pavzydžiui: Maldyvai, Seišeliai ir kitos. 

Nors Užsienio reikalų ministerija kol kas nerekomenduoja vykti į jokias šalis, išskyrus keletą Europoje, dalis tolimų kraštų be problemų įsileidžia lietuvius. Kokios tai šalys ir kokie nauji reikalavimai galioja keliaujant į egzotiškus kraštus ir grįžus iš jų  į Lietuvą – pateikiame žemiau esančioje lentelėje.

Šalis Atvykimas į šalį URM rekomendacija lietuviams Saviizoliacija lietuviams nuvykus Saviizoliacija lietuviams grįžus į LT
Argentina Atvykimas leidžiamas tik Argentinos piliečiams arba asmenims vykstantiems svarbiais darbo reikalais ir gavusiems Argentinos Migracijos tarnybos leidimą atvykti.

Atvykstantieji privalo turėti PCR testo neigiamą rezultatą ir prieš kelionę užpildyti elektroninę kelionės deklaraciją.

Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Balio sala Atvykimas leidžiamas tik būtinoms kelionėms pagal nustatytų išimčių tvarką.

Būtini 3 testai – 72 val iki atvykstant, atvykus atliekamas per 24 val. ir po 10 d. izoliacijos periodo.

Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma 10 d. Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Brazilija Atvykimas tik oro transportu, privaloma turėti draudimą, neigiamą Covid testo rezultatą (72 val.). Užpildyta deklaracija. Atvykimas per Jungtinę Karalystę draudžiamas.

Svarbu: Išvykstantiems iš Brazilijos daugelyje pasaulio šalių taikomi griežtesni apribojimai. Pvz. draudimas vykti per Vokietiją tranzitu.

Draudžiamas atvykimas iš ar per Didžiają Britaniją

Į šalį rekomenduojama nevykti Neprivaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Dominikos Respublika Atvykstantys turi pildyti deklaraciją.Neigiamo testo rezultatas (išskyrus atvykstant iš Jungtinės Karalystės) ir saviizoliacija nereikalaujami.

Antigeno testai atliekami nemokamai viešbutyje.

Į šalį rekomenduojama nevykti Neprivaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Čilė Būtinas neigiamas Covid testas, draudimas nuo Covid. Užpildyta anketa Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma 10 d. su galimybe sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą. Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Havajai Asmenims, kurie per pastarąsias 14 parų buvo Šengeno erdvės šalyse, atvykimas draudžiamas.

Atvykstant iš kitų šalių būtina registracija bei privaloma neigiamo Covid-19 testo pažyma (72 val.)

Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma 10 d. Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Jamaika Būtina registracija keliaujant. Draudžiamas atvykimas iš ar per Didžiają Britaniją Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma 14 d. Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
JAE Atvykstantys pateikti ne seniau nei prieš 72 val. atliktą neigiamą COVID-19 testo pažymą (anglų kalba).

Keliaujant į Abu Dabį reikia atlikti pakartotinį testą po 6 ar 12 dienų

Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma, išskyrus Dubajų. Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
JAV Atvykti gali tik JAV piliečiai ir gyventojai turintys žaliąją kortelę, tarptautinių organizacijų darbuotojai, jų artimieji ir šeimos nariai. Atvykstantiems privaloma neigiamo Covid testo pažymą (72 val.) Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Kenija Būtina turėti neigiamą COVID-19 testo atsakymą (96 val.) ir užsiregistruoti Į šalį rekomenduojama nevykti Neprivaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Kosta Rika Būtinas Covid-19 draudimas  ir užpildyta registracijos formą Į šalį rekomenduojama nevykti Neprivaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Kuba  Būtina užpildyti anketą. Privaloma neigiamo Covid testo pažyma 72 val. iki atvykimo.

Privaloma 5 naktų izoliacija paskirtame viešbutyje ir neigiamas testo rezultatas po 5 dienų

Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma 5 d. paskirtame viešbutje. Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Madagaskaras Privaloma neigiamo Covid testo pažyma (72 val.) Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma 14 d. arba iki kol gaunamas neigiamo testo atsakymas. Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Maldyvai Privaloma turėti neigiamą Covid testą atliktą ne anksčiau nei prieš 96 val. Likus ne daugiau kaip  24 val. iki kelionės pildoma registracijos forma.

Papildomas testas (72 val.) išvykstant iš Maldyvų reikalingas tiems, kurie apsistoja svečių namuose, dažniausiai esančiuose vietinių gyvenamosiose salose.

Į šalį rekomenduojama nevykti Neprivaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Mauricijus Būtina turėti neigiamą COVID-19 testo atsakymą atlikto nė anksčiau kaip 7 d. iki atvykimo, tuomet pakartotiną testą privaloma atlikti tik atvykus į šalį, taip pat 7-tą ir 14-tą dienomis. Viešbučio su pilnu maitinimu patvirtinimą, kur bus atliekama 14 d. saviizoliacija. Turėti užpildytą sveikatos deklaraciją ir keleivio registracijos formą. Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Meksika Prieš atvykstant pildoma elektroninė anketa Į šalį rekomenduojama nevykti Neprivaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Omanas Šalyje privaloma išbūti ne mažiau kaip 8 dienas.

Privaloma turėti draudimą, atsisiųsti Tarrasud+ programėlę.

3 testai: neigiama Covid-19 testo pažyma prieš atvykstant (72 val), testas atvykus ir po 7 d. izoliacijos periodo.

Galima išankstinė registracija testui

Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma 7d. apsistojant bet kuriame Omano viešbutyje. Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Seišeliai Seišeliai laikinai neįsileidžia Lietuvos piliečių. Į šalį rekomenduojama nevykti Privaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Šri Lanka Nuo sausio 21 d. šalis įsileidžia keliautojus. Apgyvendinimas tik Safe&Secure viešbučiuose) Būtinas neigiamas Covid testas (96 val.) Taip pat atliekami testai: atvykimo dieną, po 5-7 d. ir 14 d. (priklausomai nuo vizito trukmės). Testo kaina – 40 USD, atliekami viešbučiuose.Privalomas draudimas nuo Covid. 12 USD perkamas pildant vizos paraišką internetu. Į šalį rekomenduojama nevykti Neprivaloma (taikomi ribojimai) Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Zanzibaras (Tanzanija) Atvykus pildoma sveikatos anketa Į šalį rekomenduojama nevykti Neprivaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.
Žaliasis Kyšulys Privaloma neigiamo Covid testo pažyma (72 val.) Pildoma registracija Į šalį rekomenduojama nevykti Neprivaloma Privaloma saviizoliacija 10 d. ir testas (atliktas ne anksčiau kaip 48 val. arba atvykus). Saviizoliaciją galima sutrumpinti po 7 d. atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą rezultatą.

Kur dar galima sekti informaciją apie naujausius keliavimo reikalavimus?

Sekantiems kelionių naujienas rekomenduojame reguliariai tikrinti mūsų pateikiamą informaciją. Naudingą informaciją apie šalių reikalavimus taip pat galite sekti savarankiškai:

Ką dar reikia žinoti keliautojams? 

Svarbu žinoti planuojantiems keliones ar šiuo metu esantiems kelionėse lietuviams – nuo šiol, visiems grįžtantiems į Lietuvą keleiviams oro ar jūrų transportu, dėl visuomenės ir pačių keliautojų saugumo būtina registracija internetu. Užpildžius specialią formą gaunamas QR kodas, kuris gali būti pareikalautas vežėjo, o taip pat pateikiamas NVSC registracijos specialistams atvykus į Lietuvą.

Turite klausimų? Tuomet drąsiai kreipkitės į Estravel kelionių ekspertus. Atsakysime į Jums rūpimus klausimus, patarsime, rekomenduosime geriausią kelionę pagal Jūsų poreikius. Esame visuomet pasiruošę pasidalinti savo ekspertiškumu, patirtimi ir rekomendacijomis su Jumis.

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Daugiau aktualių Estravel blogo įrašų: